Problemy skóry – przedmiot medycyny estetycznej

// August 11th, 2009 // Medycyna estetyczna Warszawa

image001 150x150 Problemy skóry – przedmiot medycyny estetycznejSkóra kobiety pełni nieskończoną ilość funkcji. Podstawowe z nich to: ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak szkodliwe związki chemiczne w powietrzu powstałe na wskutek dużego zanieczyszczenia powietrza; działa odtruwająco na nasz organizm; ponadto reguluje temperaturę naszego ciała oraz wspomaga oddychanie całego ciała. Sama się odnawia i regeneruje, jest naszą tarczą słoneczną. Ponadto, właśnie szczególnie w przypadku kobiet – jest naszą ozdobą i „opakowaniem” dla ciała i duszy. Staramy się więc o nią dbać i upiększać odwiedzając coraz częściej salon kosmetyczny i korzystając z bogatej oferty medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że skóra to nie tylko to co mamy na twarzy, ale i na całym ciele. W związku z tym chciałybyśmy na pewno pozbyć się wielu różnych niedoskonałości. Pokrótce chciałabym opisać wam kilka z nich.

Zmarszczki – niestety pierwsze zmarszczki pojawiają się średnio między 25 a 30 rokiem życia. Początkowo widoczne są linie między nosem a ustami, na czole i dookoła nieszczęsnych oczu. Ponieważ są skutkiem naszych min, gestów twarzy są to zmarszczki mimiczne. Natomiast wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, wiotczeje i robi się szorstka i jest to kolejny etap tworzenia się zmarszczek, często sytuację pogarsza nadmierne przebywanie na słońcu. W dalszej części, opiszę, jakie współczesna medycyna estetyczna ma na to rady.

Cellulit – problem, który dotyka nas niezmiernie często, niezależnie od wieku, wagi czy też siedzącego trybu życia. Cellulit to inaczej „pomarańczowa skórka”, z którą zmagają się zarówno młode dziewczęta jak i dojrzałe kobiety. Tak jak pisałam wcześniej to, że mamy kilka kilogramów mniej czy więcej nie ma wpływu na to czy cellulit nas zaatakuje czy nie. Najczęściej jego przyczyna jest brak ćwiczeń, nieodpowiednia dieta czy po prostu hormony. Również i na tą przypadłość znajdziemy sposób w gabinecie kosmetycznym.

Rozstępy – prawie każda z nas, która była w ciąży wie, o czym mowa. Są to pręgi, na skórze, mają wyraźne granice i w początkowej fazie są koloru czerwonego, następnie zmieniają się w perłowobiałe. Ich główną przyczyną jest nadmierne rozciąganie się skóry w krótkim czasie, stąd ich występowanie u kobiet w ciąży, ale także otyłość, stres, czy niedożywienie. Główne miejsca pojawienia się rozstępów to skóra bioder, piersi, ud, podbrzusza, pośladków, a nawet pach.

Owłosienie – najpopularniejszy problem pojawiający się w gabinetach kosmetycznych i chyba najprostszy do zlikwidowania. Jest sprawą całkowicie naturalną, że mamy je wszędzie, jednak nie we wszystkich miejscach wyglądają one estetycznie.

1 odpowiedź to “Problemy skóry – przedmiot medycyny estetycznej”

  1. Lekarz medycyny estetycznej says:

    Ciekawa inicjatywa, z chęcią doradzę w kwestiach zabiegów, jeśli będą zainteresowane osoby, proszę o konkretne pytania…

Zostaw odpowiedź