Medycyna estetyczna: mikrodermabrazja – sposób na piękną skórę.

// September 12th, 2009 // Medycyna estetyczna Warszawa

image003 150x150 Medycyna estetyczna: mikrodermabrazja   sposób na piękną skórę.Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów medycyny estetycznej. Działa on najbardziej radykalnie i skutecznie jeśli chodzi o odmładzanie skóry. Jest to metoda mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu poprzez ścieranie warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Sprawdziłam to w salonie kosmetycznym w Warszawie. Takie urządzenie posiada specjalne głowice ścierające, pokryte różnym materiałem, może być to tlenek glinu, a nawet czyste drobinki prawdziwego diamentu. Ta cała medyczna terminologia morze być nieco zadziwiająca lub nawet przerażająca, ale nie ma się czego obawiać. Jest to umiarkowane usuwanie naskórka w jego podstawowej warstwie, co sprawia, że nowe komórki tworzą się niezwykle intensywnie i „wędrują” na powierzchnię naszej skóry, zastępując te uszkodzone. Nasza skóra wygląda więc po takim zabiegu jak nowa.

Złuszczanie następuje naprawdę stopniowo, więc nie ma ryzyka powstania jakichś blizn czy ran, ani zbyt głębokiego usunięcia skóry. Gabinety kosmetyczne stosują tu nazwę „kontrolowanej” mikrodermabrazji. Oznacza to, że jest to łagodny peeling, a intensywność zabiegu, czyli głębokość ścierania naskórka jest dostosowana do skóry pacjenta i jego potrzeb. W gabinecie kosmetycznym, który wybierzemy na pewno odbędziemy konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni potrzeby naszej skóry i zaleci ilość zabiegów.

Można je wykonać jednorazowo, a także całą serię od 2 do nawet 12 w odstępie jedno – dwutygodniowym. Wart również zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych peelingów mikrodermabrazja nie powoduje uczuleń, jest bezinwazyjna dla organizmu, jest bezbolesna i bezkrwawa. Jednym słowem odmładza naszą skórę w stu procentach.

Zostaw odpowiedź