Mezoterapia – zastrzyk młodości dla naszej skóry i nie tylko

// April 12th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa

mezoterapia warszawaOd wielu lat nazwa ta jest znana w medycynie, bo właśnie za jej pomocą leczono różnego rodzaju schorzenia skóry poprzez wstrzykiwanie leczniczych substancji w miejsca objęte chorobą. Również medycyna estetyczna korzysta z tej metody od lat 70. Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą używaną do regeneracji skóry oraz poprawy jej wyglądu. Służy odmładzaniu skóry, leczeniu miejsc objętych cellulitem, rozstępami oraz jest stosowana w profilaktyce łysienia. Jest to metoda niezwykle popularna wśród pacjentów medycyny estetycznej głównie ze względu na szybką skuteczność. Efekty są prawie natychmiast widoczne – stąd wielkie zadowolenie i doskonałe samopoczucie osób korzystających z tego rodzaju zabiegów w salonach kosmetycznych.


Głównymi zaletami mezoterapii jest to, że jest to metoda niechirurgiczna i naturalna, a wprowadzane roztwory lecznicze przyspieszają znacznie mikrokrążenie, a co za tym idzie również spalanie tłuszczów. Dobry salon kosmetyczny proponując swoim pacjentom taki zabieg podkreśli, że jest to metoda znana i stosowana w Europie od wielu lat, a jej rezultatami będą przede wszystkim długotrwałe: przywrócenie gładkości skóry, korekta zmarszczek, zdecydowana poprawa kondycji włosów i skóry.
Odwiedzając salon kosmetyczny Warszawa w celu wykonania zabiegu mezoterapii należy pamiętać, że przynosi ona efekt tylko wtedy, gdy wykona się ją w serii kilku zabiegów. Na początku wskazanym jest, aby poddawać się jednemu zabiegowi w odstępie około dwutygodniowym przez 2 miesiące. Następnie warto robić taki zabieg raz w miesiącu, aby podtrzymać efekt. Taki zabieg należy również przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, aby uniknąć przebarwień w miejscach iniekcji.

Przygotowanie do zabiegu nie jest trudne. Tydzień przed nim specjaliści z gabinetu kosmetycznego zalecają wcieranie preparatu z witaminą K, który zapobiega wewnętrznym krwawieniom i działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zaleca się również odstawienie aspiryny na 2 tygodnie przez mezoterapią, natomiast przed samym zabiegiem lekarz medycyny estetycznej posmaruje miejsce zabiegu kremem znieczulającym. Salon kosmetyczny indywidualnie dla potrzeb danego pacjenta przygotowuje mieszankę leków, która będzie wstrzykiwana strzykawką o cieniutkiej igle lub specjalnym pistoletem, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Wkłucia występują co 0,5-1,5 cm, więc krótkotrwałe ślady przypominać będą kratkę. Igiełka dociera tylko do tkanki tłuszczowej, wkłucia zatem nie będą mocno odczuwalne. Zaraz po zabiegu gabinet kosmetyczny stosuje masaż, co ma na celu równomierne rozprowadzenie leczniczych substancji.
Przeciwwskazaniem do tego zabiegu standardowa są: ciąża, nowotwory, alergie, cukrzyca, wrażliwa skóra, opryszczka, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Zostaw odpowiedź