Wypełniacz tkankowy Radiesse, czyli bezinwazyjna medycyna estetyczna Warszawa

// June 9th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa

radiesse wypełniacze tkankoweJeśli na bieżąco śledzisz nowości i innowacje oferowane przez medycynę estetyczną, na pewno spotkałaś się już z terminem ‘wypełniacz tkankowy’. Dziś przybliżmy to zagadnienie. Powiemy dla kogo jest wskazany zabieg, jakie są jego efekty, jakie przeciwwskazania. Chcąc szczegółowo wyjaśnić niezwykłe działanie tej metody, odwiedziliśmy salon kosmetyczny, w którym wykonuje się ten nowoczesny zabieg wypełniaczem Radiesse.
Wypełniacz tkankowy Radiesse to w pełni bezinwazyjny, niechirurgiczny i nowoczesny rodzaj wypełniania zmarszczek. Stosowany jest przede wszystkim do likwidowania zmarszczek twarzy, głównie w okolicach żuchwy, oczu, nosa i warg. Efekty, które można osiągnąć przy wykorzystaniu tego zabiegu są długotrwałe i bezpieczne. Podstawą działania preparatu są cząstki hydroksyapatytu wapnia – CaHA, które tworzą podstawę dla wytwarzanych naturalnie przez ciało cząstek kolagenu. Ten sam składnik, który jest wykorzystywany w wypełniaczu tkankowym Radiesse, jest wykorzystywany przez organizm ludzki jako budulec kości. Od lat stosowany w nowoczesnej protetyce dentystycznej, implantologii i ortopedii.

Wskazania
Medycyna estetyczna Warszawa poleca zastosowanie wypełniacza, osobom chcącym skorygować defekty skóry, spowodowane starzeniem i utratą kolagenu. Najczęściej wypełnianymi partiami twarzy są tzw. bruzdy marionetki, czyli fałdy nosowo – wargowe, kości policzkowe, usta, zmarszczki między brwiami i na szyi. Wypełniacz Radiesse polecany jest również do usuwania blizn potrądzikowych.

Przeciwwskazania
Głównymi  powodami dla których nie należy wykonywać zabiegu są choroby autoimmunologiczne, alergie, opryszczka, stan zapalny skóry, ciąża.

Zabieg
Odpowiednia dawkę wypełniacza tkankowego podaje się pod lub śródskórnie, za pomocą cieniutkiej igły. Aby zmniejszyć ból spowodowany nakłuciami, stosuje się znieczulenie miejscowe, najczęściej za pomocą kremu znieczulającego, nakładanego 40-60 minut przed zabiegiem. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

Efekty
Wyróżnikami preparatu Radiesse, w porównaniu do obecnie dostępnych wypełniaczy na rynku to głównie wyjątkowa wytrzymałość i uniwersalność zastosowań. Korekcję zmarszczek, czy też zmniejszenie utraty objętości skóry twarzy , osiąga się praktycznie natychmiastowo po przeprowadzeniu zabiegu.

Gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności przeprowadzanych zabiegów jest usystematyzowana wiedza na temat wypełniaczy i prawidłowa procedura ich podawania. Z tego powodu, decydując się na zabiegi, należy wybierać renomowane gabinety kosmetyczne. Jeśli chcesz mieć pewności co do profesjonalizmu i efektywności osoby, która będzie wykonywała zabieg, sprawdź co rekomenduje Medycyna Estetyczna Warszawa.

1 odpowiedź to “Wypełniacz tkankowy Radiesse, czyli bezinwazyjna medycyna estetyczna Warszawa”

  1. Anna says:

    Proszę o odpowiedź, jak można usunąć preparat Radiesse, gdyby efekty zabiegu nie były zadowalające.

Zostaw odpowiedź