Ultracontour – nowość w medycynie estetycznej

// December 14th, 2009 // Medycyna estetyczna Warszawa

ultracontour nowość w medycynie estetycznej WarszawaPisałam wcześniej o tym, czym jest medycyna estetyczna w Warszawie. Najczęściej kojarzy nam się ta dziedzina z piękną twarzą i całym ciałem… i prawidłowo. Ale oprócz zabiegów takich jak makijaż permanentny służący trwałemu upiększeniu naszej twarzy oraz depilacja laserowa – narzędzie mające na celu usuwanie owłosienia dla idealnie gładkiej skóry, salon kosmetyczny Warszawa może zaproponować nam inne zabiegi poprawiające nasze ciało. Jednym z nich jest Ultracontour, mogący kojarzyć się z zabiegiem, którym jest makijaż permanentny Warszawa, ale wbrew pozorom to zabieg wyszczuplający. 

Według znawców, jest to zabieg rewolucyjny, całkowicie bezpieczny i co ważne bezinwazyjny oraz bezbolesny. Jego działanie polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej, nie naruszając otaczających narządów, takich jak naczynia krwionośne czy nerwy. Ultracontour niszczy komórki tłuszczowe za pomocą skupionych ultradźwięków, na wskutek czego wybrane partie ciała zmniejszają swój obwód.

Mogą to być: brzuch, pośladki, uda czy też biodra. Zabieg ten wykonuje się seriami, z czego jedna seria, to minimum 3 zabiegi na jeden obszar ciała. Zabieg składa się z dwóch części i w całości trwa jedną godzinę. Część początkowa to rozbijanie tłuszczu, czyli jego uszkadzaniu, a druga to znany z innych zabiegów dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna – drenaż limfatyczny, polegający na odprowadzeniu płynów tkanki tłuszczowej w kierunku najbliżej skumulowanego układu limfatycznego.

Zarówno jedna jak i druga część zabiegu odbywa się przy użyciu ultradźwiękowych głowic masujących, które pracują sekwencyjnie. Cała seria zabiegów przeprowadzana jest w odstępach od 2 do 7 dni. Zasadniczo jednego dnia można wykonać do trzech zabiegów na różne partie ciała. Cała atrakcja tego zabiegu nie polega tylko na usuwaniu tkanki tłuszczowej. Ultarcontour pobudza także całokształt działania układu limfatycznego, co sprawia iż mamy uczucie lekkich nóg, ponadto zabieg zdecydowanie poprawia stan skóry zmniejszając cellulit.

Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu, to przed jego wykonaniem zaleca się nie spożywanie produktów wysokotłuszczowych oraz przyjmowanie dużej ilości płynów – minimum 2 litry wody na dobę. Ułatwia to wydalenie tłuszczu z organizmu podczas zabiegu nie obciążając wątroby. Efekty zabiegu widoczne są już miesiąc później, średnio o 4-6 cm mniej w miejscu zabiegu.

1 odpowiedź to “Ultracontour – nowość w medycynie estetycznej”

  1. wiola says:

    No tak, przede wszystkim podczas trwania kuracji nie powinno się “obżerać”, bo wtedy efekty na pewno nie będą zauważalne. Ja jestem po 2 zabiegach brzuszka ultracontour w Warszawie i efekty juz widac!

Zostaw odpowiedź