Makijaż permanentny – mity a prawda – porady

// April 26th, 2010 // Medycyna estetyczna Warszawa

trwaly makijaż permanentny opinieCzy często czytasz w prasie kobiecej artykuły zachwalające makijaż permanentny? Zdarza się też, że słyszysz skrajne opinie koleżanek dotyczące trwałego make –up’u?  Dlatego czas dowiedzieć co tak naprawdę z tych informacji jest mitem! np.:

Zabieg jest bolesny
Mit: Makijaż permanentny to zabieg, podczas którego mechanicznie ingerujemy w naskórek wprowadzając przy użyciu igły specjalny pigment. Ból i dyskomfort jest ograniczony do minimum o ile wykonywany jest przez profesjonalny salon kosmetyczny lub gabinet medycyny estetycznej. By dodatkowo zmniejszyć do minimum odczucia podczas wykonywania zabiegu, na miejsce gdzie będzie wykonywany makijaż permanentny nanosi się atestowany środek znieczulający. Dzięki temu odczuwane jest tylko delikatne mrowienie na skórze.

 

Makijaż permanentny nie jest dla osób noszących okulary
Mit:  Często zdarza się że okulary ukrywają bądź optycznie pomniejszają nasze naturalne rysy oka. I tu świetnie sprawdzi się makijaż trwały. Idealnie zrobione kreski na powiekach sprawią, że oko wyda się większe, a spojrzenie wyrazistsze, nawet przez szkła okularów. Makijaż permanentny jest również świetny rozwiązaniem dla kobiet noszących szkła kontaktowe, gdyż nie ma potrzeby poprawiania makijażu oka w ciągu dnia, co może powodować dyskomfort, a nawet przesunięcie się soczewki. Pamiętajmy również że trwały makijaż nie podlega wieczornemu usuwaniu, więc nie ma obowiązku codziennego wcierania w oko preparatów kosmetycznych.
 
Po zabiegu mogą być efekty uboczne
Mit:  Prawidłowo wykonany makijaż permanentny nie powoduje żadnych działań niepożądanych i powikłań. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W bardzo rzadkich przypadkach, u kobiet które poddały się pigmentacji ust, występuje opryszczka. Ale ten efekt uboczny może wystąpić tylko u Pań, które mają skłonności do takich zmian skórnych.   
Makijaż permanentny wyglądanie nienaturalnie


Mit: Profesjonalny salon kosmetyczny idealnie dopiera intensywność koloru i grubość konturów.  Makijaż permanentny ma nadać twarzy świeżość, podkreślić rysy i uwydatnić spojrzenie. Przed każdym zabiegiem wykonywany jest makijaż próbny, zmywalny, dzięki któremu klientka może ocenić swoje samopoczucie i efekt. Jeśli uzna, że rezultat potencjalnego zabiegu znacznie wpłynie na wygląd twarzy, dopierany jest inny pigment i faktura kresek.
Makijaż trwały mogę wykonać w każdym salonie kosmetycznym


Mit: Bezpieczne i bezbolesne zabiegi wykona tylko gabinet lub salon kosmetyczny, specjalizujący się w medycynie estetycznej i posiadający fachowy sprzęt. Nie każde studio urody, mające w swojej ofercie makijaż permanentny, jest przystosowane do wykonywania tego zabiegu w warunkach sterylnych i przystępnych dla klientki. Warto wcześniej sprawdzić salon kosmetyczny, w którym chcemy podkreślić np. swoje usta. Należy zapytać o doświadczenie i ukończone kursy osoby wykonującej zabieg. Przydatne informacje znajdziemy również na forach internetowych, na których uczestniczki wymieniają się doświadczeniem. Skuteczne może okazać się szukanie informacji wśród znajomych, które mogą polecić salon kosmetyczny wykonujący makijaż permanentny. 

Jeśli pragniemy podkreślić swą urodę lub skorygować jej niedoskonałości, idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny. Pamiętajmy jednak, że tylko profesjonalny salon kosmetyczny wykona zabieg spełniający nasze oczekiwania. I najważniejsze… nie zapomnij polecić gabinetu i trwałego makijażu swoim koleżankom.

Zostaw odpowiedź